Udstillingsresultater

JK-Vonges Elijah – Bastian      
Dato Sted Udstilling Dommer Nationalitet Resultat
22.10.09 Brørup DKK Skue Kreds 4 Borregaard Madsen, Jessie DK VG. JK Plac.1 BHK BIR 2.BIG
31.01.10 Stepping Basset Klubben Boelaars,J.G.A. NL VG. JK Plac.3
24.05.10 Årslev DKK Skue Kreds 3 Elgaard, Stine DK VG. JK Plac.1
26.06.10 Ribe Basset Klubben VSS Frost, Nicholas USA Exc. JK Plac.1
27.06.10 Ribe Basset Klubben VSS Persson, Moa S VG. JK Plac.3
14.08.10 Ryslinge Basset Klubben Giura, Anca RO Exc. MK Plac.1 3.BHK CERT
15.08.10 Vejen DKK Weber-Martegani, Silvia CH VG. MK Plac.2
26.09.10 Billund DKK Skue Kreds 5 Vigsø Nielsen, Kim DK Exc. MK Plac.1 BHK BIR BIG BIS
16.10.10 Aars Basset Klubben Pedersen, Gitte Finnich DK Exc. MK Plac.3 BHK
17.10.10 Vildbjerg Basset Klubben Juutilainen, Saija FI Exc. MK Plac.1
06.11.10 Herning DKK Sanchez-Fernandez, Javier SP VG. MK Plac.2
07.11.10 Herning DKK Peaj, Jill UK Exc. MK Plac.1
21.11.10 Brørup DKK Skue Kreds 4 Vigsø Nielsen, Kim DK Exc. MK Plac.1 BHK BIR BIG 3.BIS
27.11.10 Hårlev Basset Klubben Ramvad, Jette DK Exc. MK Plac.1
12.02.11 Årslev Basset Klubben Kruus, Jelena EE Exc. ÅK Plac.4
13.02.11 Fredericia DKK Boelaars,J.G.A. NL Exc. ÅK Plac.2 CK 5.BHK CERT
26.03.11 Lindknud Basset Klubben Widén, Lars S Exc. ÅK Plac.2 CK
04.06.11 Nykøbing Falster Basset Klubben VSS Capra, Ernesto IT Exc. ÅK
05.06.11 Nykøbing Falster Basset Klubben VSS Viets, Theo NL Exc. ÅK
28.07.11 Vejen DKK Patter, Marie AU Exc. ÅK Plac.4
29.07.11 Vejen DKK Thomas, Edwina AU/South Africa Exc. ÅK Plac.1 CK 4.BHK R.CERT R.CACIB
15.10.11 Aars Basset Klubben Vigsø Nielsen, Kim DK Exc. ÅK Plac.1 CK 2.BHK CERT
N Y   D A N S K    C H A M P I O N
16.10.11 Vildbjerg Basset Klubben Ivana Bakal HR Exc. ÅK Plac.3 CK
20.11.11 Brørup DKK Skue Kreds 4 Schjøth, Birgitte DK Exc. CHK Plac.1 BIS3 i CK
12.02.12 Årslev Basset Klubben Eva Jönsson S Exc. CHK Plac.4 CK
24.03 12 Glamsbjerg Basset Klubben Paul Stanton S Exc. CHK Plac.4 CK
14.07.12 Skovsgård Gods Basset Klubben VSS Paula Sunebring S Exc. CHK Plac.1 CK BHK BIM KLUB CERT
15.07.12 Skovsgård Gods Basset Klubben VSS Rony Doedijns NL Exc. CHK
15.09.12 Vejen DKK Andrzej Kazmierski PL CBJ. CHK       ( Halt pga. brækket negl )
16.09.12 Vejen DKK Annamária Tarján HU Exc. CHK
09.02.13 Lindknud Basset Klubben Iva Cernohubova CZ Exc. CHK CK
10.02.13 Fredericia DKK Jette Vind Ramvad DK Exc. CHK Plac.1 CK 3.BHK
23.03.13 Slagelse Basset Klubben Pedersen, Gitte Finnich DK Exc. CHK
18.05.13 Svendborg Basset Klubben Gunnar Nymann DK Exc. CHK Plac.3 CK 3.BHK
19.05.13 Svendborg DKK National Sanchez-Fernandez, Javier SP Exc. CHK Plac.3
15.06.13 Vejen DKK Liliane De Ridder-Onghena BE Exc. CHK
30.06.13 Rømø Basset Klubben VSS Marko Lepasaar EE Exc. CHK
29.09.13 Billund DKK Skue Kreds 5 Mette Aunsberg DK Exc. CHK Plac.1 CK 3.BIS
13.10.13 Aars Basset Klubben Rudy A. J. Smits NL Exc. CHK Plac.1 CK 2.BHK KLUB CERT
06.07.14 Tånga Hed – Sverige Svensk Basset Klub Rudy A. J. Smits NL Exc. CHK Plac.3 CK 4.BHK R.CAC
25.07.15 Odense Basset Klubben VSS Katerina Scwippelova CZ VG. CHK
26.07.15 Odense Basset Klubben VSS Poggesi Manola IT Exc. CHK Plac.2 CK BHK BIM
28.11.15 Slangerup Basset Klubben Jeanette Balkan DK Exc. CHK Plac.3 CK
22.05.16 Varde Basset Klubben Elisabeth Aune Moseby NO Exc. CHK Plac.1 CK BHK BIM KLUB CERT
09.07.16 Stoholm Basset Klubben VSS Marta Ciborowska-Kubiak PL Exc. CH
15.10.16 Bredsten Basset Klubben VSS Hans Boelaars NL Exc. CHK Plac.3 CK 4.BHK
27.11.16 Kværndrup Basset Klubben VSS Bjarne Sørensen NO Exc. CH
20.05.17 Kolding Basset Klubben Anne Livø Buvik SE Exc. VTK Plac.1 CK 3.BHK BIK
VTK KLUB CERT
05.08.17  Odense  DKK National  Elrena Stadler  ZA Exc. VTK Plac.1 CK 4.BHK BIK
HCAVV17
H.C. ANDERSEN VETERAN VINDER 2017
06.08.17   Odense  Basset Klubben  Michael Allerup Nielsen  DK Exc. VTK Plac.2 CK
 12.02.18 Bjert Hallen  Basset Klubben  Julija Aidietiené  LT Exc. VTK Plac.1 CK
VTK. Klub Cert
VTK Cert
    ÅRETS VETERAN BRONZE VINDER 2017
26.05.18 Århus DKK National Hans Almgren SE Exc. VTK Plac.1 CK
VTK Cert BIK VTK
27.05.18 Haderslev Basset Klubben Carla Gerber-Niedenzu NL Exc. VTK Plac.2 CK
R.VTK Cert
 04.08.18  Billund Nordisk Udstilling  Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska  PL Exc.VTK Plac.1 CK 2.BHK Vet.Cert  BIK VTK
    N Y   D A N S K   V E T E R A N    C H A M P I O N
 23.09.18 Ballerup DKK Paula Rekiranta  FI Exc.VTK Plac.2 CK 2.BHK R.Vet.Cert
 01.12.18  Kværndrup Basset Klubben Marie Due Petersen  DK Exc. VTK Plac.1 CK
VTK. Klub Cert
VTK Cert
    N Y   K L U B   V E T E R A N    C H A M P I O N

Å R E T S    V E T E R A N    G U L D    V I N D E R    2 0 1 8

 09.02.19 Fredericia  DKK International  Markku Kipinä  Fi Exc. VTK Plac.2